10 Čvn

V soboru 9.června se konalo už třetí kolo Českého poháru handbike www.caths.cz 2012. Tentokrát do poháru vstoupila nová trať s novými pořadateli v čele s handbikerem Jiřím Kuchtou.

Závod se jel ve Staré Boleslavi, na inlinové dráze v Houštce. K výborně zorganizovanému závodu přispělo i počasí a samozřejmě 20 handbikerů na trati.
První kategorie MH1.1 odstartovala v 11 hodin a čekalo na ně kritérium na 1 hodinu a 1 kolo. Nejlepší v této kategorii byl Ivan Dvořák (1.CZP JČ), na druhém místě skončil Miloš Materný (Handbike Team Slovakia) a třetí Jiří Kadeřávek (Prague Robots).
Ve 13 hodin pak odstartovaly zbylé kategorie. V kategorii MH1.2 závodil sám Martin Kovář (SK Kontakt Praha). V kategorii MH2 pak zvítězil Vašek Antal (Černí koně), který také celý závod napříč kategoriemi vyhrál. Druhý v kategorii dojel Jan Tománek (Fany Cycling) a třetí Michal Šiška (Nutrend Specalized Team). V kategorii MH3 zvítězil Miroslav Šulc (Handbike ČR), druhý skončil Stanislav Bíza (Handbike ČR) a třetí i přes menší nehodu v prvním kole Zbyněk Švehla (SK Kontakt Praha).